سئو چیست؟

سئو، SEO، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو مخصوصا گوگل که بیش از 98 درصد مردم ایران از آن استفاده می کنند؛ مفهوم بسیار ساده ای به نظر میرسد اما وقتی میخواهید شغلتان را به کسی توضیح دهید متوجه می شوید.(خیلی کار سختیه!!!) دوستانی که کمی با سئو آشنا یا کارشناس سئو هستند کاملا متوجه منظورم شدند؛ نگران نباشید اگر شما هم جز عاشقان سئو باشید به این درد شیرین دچار می شوید.

بازاریابی اینترنتی روش های مختلفی دارد و یکی از راهکارهای آن بهینه سازی سایت برای موتور جستجو است که شما را به دیگران معرفی می کند و کاملا رایگان اینکار انجام می شود. (یعنی یه جا یکی داره کاری انجام میده مستقیم پول نمیخاد).

تاریخچه سئو به دهه 90 برمی گردد که موتورهای جستجو برای اولین بار پدیدار شدند. حالا، این یک استراتژی بازاریابی اینترنتی ضروری و صنعتی در حال رشد است.

بهینه سازی موتورهای جستجو فقط بر نتایج جستجوی ارگانیک تمرکز می کند و شامل بهینه سازی PPC نمی شود. SEO و PPC هر دو بخشی از بازاریابی موتورهای جستجو هستند.

خب حالا تقریبا متوجه شدید که سئو یعنی چی و وقتی به دیگران معرفی بشیم طبیعی که مشتری های بیشتری سراغمان بیایند چرا خیلی راحت و هدفمند سایت ما را پیدا کرده اند. موارد بسیار زیادی برای بهینه سازی سایت وجود دارد مثل لینک های داخل سایت، قالب سایت، محتواها و… . فرض کنید من عبارت آموزش تولید محتوا را جستجو کردم، چنین صفحه ای را می بینم که صفحه نتایج جستجو (SERP) است.

من سعی کرده ام اکثرا عوامل مهم از چیستی، چرایی و چگونگی سئو را برای کسب و کار اینترنتی شما توضیح دهم. عبارت های کلیدی ثروت ساز، تولید محتوا و سئو محتوا، ساختن بک لینک های معتبر و مناسب و هر آنچه که نیاز باشد. شاید این عباراتی که در بالا گفته شد را برای اولین شنیده باشید اما صبر کنید تا ز غوره حلوا سازم.

وقتی مزه حلوای شیرین کسب درآمد اینترنتی را چشیدید متوجه اهمیت سئو می شوید و اینکه چرا تا به امروز به آن توجه نکرده بودید؛ اما حسرت روزهای گذشته را رها کنید هیچ وقت برای تغییر دیر نیست!

سایت ها چگونه با آموزش سئو و بکارگیری آن ثروتمند می شوند؟

خرید هنذفری یا عبارت آموزش سئو رایگان را در نظر بگیرید خب کسی که به دنبال خرید هنذفری می باشد این عبارت رت جستجو می کند و اگر فروشگاه اینترنتی ما درست سئو شده باشد باید دسته بندی هنذفری نمایش داده شود و حالا اگر در رتبه های 1 تا 3 باشیم  قطعا به سایت ما سر میزنند.

طبق آمارهایی که گوگل و کارشناسان سئو منتشر کرده اند بیشترین ورودی برای رتبه اول یعنی بین 30 تا 35 درصد می باشد و اگر سایت شما سایر فاکتورها را داشته باشد قطعا با ثبت سفارش روبرو می شوید. اما اگر موضوع بسیار رقابتی باشد و قیمت هم یکسان اینجا نحوه خدمات و پاسخگویی و سرعت و مسائلی از این دست باعث فروش می شوند.

واقعی تر از مستند؛ رتبه اول کسب درآمد بیش از حد

خب میخام براساس تجربه خودم مثالی رو براتون بزنم که خیلی جالبه و می تونید از همین مسئله الگو برداری کنید. اگر تور مشهد روزی 3000 (البته در روزهای عادی) جستجو بشه رتبه اول 30 درصد از جستجو رو میگیره و میشه 900 ورودی فقط از تور مشهد حالا تور مشهد با قطار و هوایی رو محاسبه نمی کنیم.

منبع خبر: آموزش سئو وبین سئو

Comments (1)

مهاجرت به کانادا
  • 1. مهاجرت به کانادا (link) | 10/08/2022
بهترین راه های مهاجرت به کانادا

Add a comment