جاذبه های برتر آنتالیا

آبشارهای ماناوگات

بدون شک یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا ، آبشارهای ماناوگات است. این آبشار از کوه های جنوبی طرس جاری شده و به دریای مدیترانه می ریزد. از جمله عوامل جذابیت این آبشارها می توان به رستوران های محلی زیبا و باغ های چای بسیار اشاره کرد. این آبشار در 4 کیلومتری ماناوگات واقع شده است. بیشتر گردشگران و توریستانی که وارد این منطقه می شوند باید از کشتی های مسافرتی در این رودخانه و حومه شهر سیده استفاده کنند. درباره آبشار ماناوگات ، باید بدانید که طول و ارتفاع این آبشار خیلی زیاد نیست ، اما چشمه آن کف آلود است و همچنین آب این آبشار که از بالا می بارد ، صحنه جالبی را ایجاد می کند.

قلعه رومی

این برج استوانه ای 14 متری که در قرن 2 ساخته شده است ، از بالا مشرف به بندر قدیمی در حاشیه پارک کارعلی اوغلو است. هیچ کس کاملاً مطمئن نیست که کار اصلی آن چیست ، اما اکثر مردم موافقند که به عنوان برج دیده بانی یا فانوس دریایی در زیر بندر کار می کند. اکنون مکانی خارق العاده برای تماشای غروب خورشید یا گرفتن نمای مهم و پانوراما از منطقه بندر قدیمی است

این پارک خود یک منطقه پیک نیک عالی و مکانی آرام و پر گل برای فرار از خیابان های شهر است. مثل مردم محلی عمل کنید و عصر برای تفرجگاه بیایید. در صورت نیاز به استراحت وبازیابی از گشت و گذار ، کافه های عالی نیز در این نزدیکی هستند.

سفر به آنتالیا تور  را از دست ندهید.

دروازه هادریان

به گزارش سفر باتو ، دروازه هادریان یکی از اصلی ترین دروازه های ورود به منطقه کالیشی است. دیوارهای بلند و زیبای آن به خوبی حفظ شده اند و دروازه هادریان یکی از مهمترین دروازه های ساخته شده در این شهر است. این دروازه به افتخار امپراتور هادریان در سال 130 میلادی ساخته شد و برج هایی برای محافظت از آن در اطراف آن ساخته شد. این دروازه همچنین با حکاکی های مجلل به خوبی تزئین شده است. به سقف نگاه کنید و هنگام عبور از قوس های آن ، انحنای سقف را تحسین کنید.

دهکده قدیمی هزارتو

این بنا برای گردش و بازدید از خیابان ها ساخته شده است. خیابان های سنگفرش شده این روستا و کاخ های عثمانی که بازسازی شده اند و اکنون دارای سقف های سفید و قرمز هستند ، با خیابان های پر از هتل ، رستوران ، مغازه های سوغاتی ، بوتیک ها و گالری های هنری  است. اگرچه این دهکده تا حد زیادی مکانی دور از هیاهو و شلوغی دنیای بشری است ، اما جاذبه های دیدنی متعددی نیز برای کسانی که آرزو می کنند وجود دارد. " میدان اصلی " که دارای یک درگاه ورودی و یک برج ساعت سنگی است ، " مسجد محمد پاشا " ، که یک بنای تاریخی زیبا از قرن 18 است ، و در نهایت "مناره کوچک" ، که یک مکان قابل توجه است ، برخی از جاذبه های گردشگری دهکده قدیمی است.  " مناره کوچک " در قرن نوزدهم به آتش کشیده شد و امروز فقط ویرانه های آن باقی مانده است. این در ابتدا یک معبد رومی بود که بعداً به یک کلیسای بیزانس تبدیل شد و اکنون یک مسجد است.

بندر قدیمی آنتالیا

این بندر زیبا در کنار صخره های این شهر ، مکانی دیدنی و پر از مغازه ها ، کافه های زیبا ، بازارها و قایق های تفریحی کوچک است که به آب های سفید دریای مدیترانه سرازیر می شوند. با وجود آرامش کشتی های تفریحی در این منطقه ، سخت است باور کنیم که زمانی قطب تجاری و اقتصادی آنتالیا بوده است. اما از قرن 2 تا اواسط قرن 20 ، بندر قدیمی بندر اصلی آنتالیا بود که منجر به رونق شهر و مناطق اطراف آن شد. این روزها می توانید به این مکان بیایید و کمی خرید و گشت و گذار کنید و سپس قهوه خود را درست کنید و غروب خورشید را تماشا کنید. در صورت تمایل می توانید در بندر قدیمی سوار کشتی های تفریحی شوید یا در کنار دریا استراحت کنید.

آب و هوای آنتالیا

همان طور که در بالا ذکر شد ، آنتالیا یکی از شهرهای ساحلی ترکیه است ، بنابراین آب و هوای مدیترانه ای بسیار خوبی دارد ، بهترین فصل برای سفر به آنتالیا بهار ، درجه حرارت ملایم و رطوبت نیست و خورشید اغلب می درخشد. اما دما خیلی زیاد نیست ، در تابستان هوای این شهر گرم و خشک همراه با آفتابی گرم است و متوسط هوا 30-35 درجه است ، زمستان معتدل و بارانی است ، به دلیل وجود امواج زیادی بر روی سواحل هوا خنک نمی شود و برف. در آنتالیا بسیار نادر است. متوسط دما در زمستان 19 تا 15 درجه سانتیگراد است اما رطوبت هوا زیاد است و متوسط رطوبت در این فصل 64٪ است و در پاییز هوا معتدل و سرد همراه با باران های سیل آسا است.

Add a comment