خرید قند ارزان یزد | ارسال رایگان

قند یکی از محبوب ترین خوراکی های شیرینی است که در ایران طرفداران بسیاری دارد. اصلا ما ایرانی ها را به چای های خوش عطر و طعم و قند های مان می شناسند!

البته که در کشورهای دیگری همچون ترکیه وعراق و عربستان و اکثر کشورهای خاورمیانه ای هم قند بسیار پر طرفدار است! اما در هیچکجای دنیا مانند ایران قند محبوب نیست!

اصلا مگر می شود در آشپزخانه در ایرانی مقداری قند یا قندانی پر اس قند پیدا نشود؟ اما همانطور که می دانید برای خرید هر کالا اعم از خوراکی بایددقت فراوانی شود.

شاید شما فکر می کنید تمامی قندهای موجود در بازار هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند! در حالیکه برای خرید قند باید به نکات بسیاری توجه کنید.

ما در این مطلب قصد داریم شما را با انواع قند آشنا کنیم و به شما نحوه تشخیص قند خوب را آموزش دهیم.

تاریخچه صنعت قند در ایران

بد نیست که پیش خرید قند به تاریخچه این مواد خوراکی شیرین بپردازیم. آیا شما می دانید که صنعت قند از چه زمانی و در چه جایی در ایران آغاز شد؟

جالب است بدانید که در ایران برای اولین بار در زمان حکومت ساسانیان، این قوم توانستد با استفاده از نیشکر قند و شکر تهیه  و یا به قولی استخراج نمایند! و این یعنی بر اساس تاریخ و شواهد در ایران برای اولین بار در زمان ساسانیان قند و شکر توسط نی شکر تولید شد.

 

تولید قند از نی شکر در خوزستان بیشتر رواج داشت البته تا قرن چهارم هجری و پس از آن متاسفانه زراعت نیشکر در این شهر و دیار از بین رفت! به طوریکه حتی یک زمین زراعی برای نیشکر در خوزستان وجود نداشت و هیچ اثری از آن باقی نماند.

در روند ادامه داشت البته تا سابل 1316 که از کشور مصر قلعه های نیشکر را به ایران می فرستادند تا اینکه باز هم به صورت آزمایشی برخی از مردم خوزستان تصمیم گرفتند، دوباره کسب و کار تولید قند شکر را به راه بیندارند و همین شد که در سال 1320 عده ای از مردم خوزستان حدود 300 هکتار زمین زراعی نیشکر درست کردند البته برای آزمایش! تا اینکه موفق شدند و در نهایت مردم خوزستان توانستد یک کارخانه تولید قند و شکر در منطقه هفت تپه به راه بیندازند.

پس از اینکه این کارخانه حسابی رونق پیدا کرد و عرضه و تقاضا در بازار برای پخش عمده قند شکسته و انواع قند زیاد شد، سر انجام یک کارخانه قند دیگر با استفادهاز نیشکر در منطقه کارون در سال 1353 تاسیس شد.

 

البته در ایران تنها برای تولید قند و شکر از نیشکر استفاده نمی شد! بلکه از چغندر هم قند استخراج می کردند اما به طور کلی استخراج قند در ایران تاریخ سند مشخصی ندارد و یا بهتر است بگوییم که چندان سابقه طولانی نداشته است.

اما با توجه به مدارک و شواهد اولین کارخانه جات تولید قند از چغندر برای اولین بار کهریزک تهران تاسیس شد و بعد از آن هم در مناطق و شهرهای دیگری همچون میاندوآب، کرج، مرودشت و...کارخانه هایی افتتاح شدند.

انواع قند را بهتر بشناسید

شاید فکر می کنید که خرید قند بسیار راحت و بی دردسر است! که خب البته باید گفت دردسر خاصی ندارد! اما برای اینکه بتوانید قند مرغوب و خوبی تهیه کنید باید با انواع آن آشنا شوید.

البته تا اینجای کار هم حتما تعجب کرده اید که اصلا مگر قند هم انواع مختلفی دارد؟ چراکه ما همیشه قند را به یک نوع معمولی سفید مکعبی در خانه های مان دیده ایم و این مسئله برای بسیاری از افراد تعجب آور است!

 

قند کله ای

شاید اگر خاطرات کودکی خود را مرور کنید به یاد بیاورید که چگونه در گذشته پدر بزرگ و مادر بزرگ های مان در گوشه ای می نشستند و قند کله ای را با صبر و حوصله به قطعات کوچک مکعبی تقسیم می کردند!

قند کله ای یکی از انواع قند می باشد که این روزها بسیاری از افراد همانند قدیمی ها حوصله شکستن آن را ندارند اما همچنان در بازار موجود است.

این قند از شکر سفید تهیه می شود و بسته به نوع کارخانه در ابعاد بزرگ و اشکال مختلف در بازار موجود است که معمولا رایج ترین نوع آن به صورت مخروطی تولید می شود و بسیاری از افراد هم در هنگام خرید قند  کله ای همین نوع را انتخاب می کنند.

نحوه تولید قند کله ای به چه صورت می باشد؟

برای تولید کله قند یا همان قند کله ای ابتدا شکرهای سفید را در استوانه هایی تو خالی سرازیر می کنند که البته این استوانه ها خودشان به صورت اتوماتیک دارای قابلیت مخلوط کن هستند.

به محض اینکه شکر سفید وارد استوانه شود، آب هم در آن سرازیر می شود و خود استوانه با مخلوط کنی که دارد آن را مدام هم می زند تا شکر در آن حل شود.

این آب حتما باید تمیز باشد و پس از حل شدن شکر باید یک محلول بسیار غلیظ به دست آید. در این میان از آنجا که احتمال اینورت شدن ساکارز و تخمیر شربت وجود دارد، به آن مقدار مشخصی هم آهک می افزایند.

پس از این نوبت به مرحله عبور شربت ها از صافی های مخصوص و مکانیکی می رسد تا آن را به خوبی تصفیه کنند.

سپس از ذغال فعال عبورش می دهند و وارد مرحله رنگ بری می شود و سپس آن را داخل دیگ های مخصوص پخت قند می ریزند تا دوباره حرارت ببیند و شوکی به آن وارد شود.

هدف از این کار این است که کریستال های کله قند به وجود بیایند. سپس آن ها را از دیگ خارج کرده و اجازه می دهند سرد شود.

در این میان ماده ای به نام ماسکوئیت را درون قالب های مخروطی شکل می ریزند و شربت را به آن افزوده وارد گرمخانه می کنند.

در این میان تمامی حباب های داخل شربت از بین می روند و صاف و یکدست می شود. سپس آن ها را از قالب جدا کرده و اجازه می دهند تا به خوبی خشک شود و پس از آن مراحل بسته بندی قند را انجام می دهند.

قند حبه ای

اگر به دنبال خرید قند ارزان هستید، قند حبه ای بسیار به صرفه تر و بهتر از انواع قندهای دیگر در بازار می باشد.

قند حبه ای همانطور که می دانید یک نوع قند معمولی و رایج است که در هر خانه ای پیدا می شود.

در خرید این نوع قند دیگر نیازی نیست که مانند قند کله ای بشینید و آن را به ابعاد کوچکتر تقسیم کنید و بشکنید.

این نوع قند در کارخانه به صورت دقیق به ابعاد کوچک تقسیم شده و به بازار عرضه می گردد.

قند حبه ای را در بازار با عنوان قند شکسته ریز  هم می شناسند و برای تولید آن از کریستال های شکر سفید که گرم و مرطوب شده است و سپس در قالب های یک اندازه قرار گرفته و خشک و یا به اصطلاح پرس شده است قرار می گیرد.

قند های مایع

قندهای مایع در صنعت آشپزی و خصوصا شیرینی پزی بسیار پر کاربرد هستند. شما می توانید برای خرید این نوع قند که متشکل از شربتی بسیار غلیظ می باشد و از نیشکر و چغندر به دست آمده به بازار و یا سایت های معتبر پخش عمده قند یزد مراجعه نمایید.

خوبی اینکه بتوانید قند را به صورت اینترنتی وآنلاین بخرید، این است که نه تنها قیمت بسیار مناسب تری دارد بلکه می توانید انواع شکر و مواد شکری مانند نبات دو آتیشهکه بسیار هم پر طرفدار هستند و انواع قندهای مایع و طعم دار را تهیه نمایید.

 

قند های استویا

قند استویا یکی از انواع قندهای معروفی است که شاید تا به حال اسمش را هم نشنیده باشید! اما اگر در اطرافیان و دوستان تان کسی وجود دارد که مبتلا به دیابت می باشد، حتما این نوع قند را به او معرفی کنید.

چراکه قند استویا با تمام قندهایی که می شناسید و میل کرده اید فرق می کند. این قند حاصل گیاهی به نام استویا می باشد که شیرینی آن صدها برابر شکر و قندی است که از نیشکر و چغندر تولید شده اما کالری ندارند  و قند آن هم برای افراد دیابتی بسیار مفید می باشد.

قند استویا از گیاهی به همین نام  گرفته می شود که دارای برگ های کشیده و سبز است و در عطاری ها هم به صورت خشک شده به فروش می رسد.

البته از این گیاه اسانس شیرین کننده اش هم در بازار وجود دارد اما بهترین نوع آن قند استویاست که استفاده راحت تری هم دارد. این قند را در بازار با نام قند رژیمی هم می شناسند اما برای اطمینان هم که شده در حین خرید قند از فروشنده بپرسید که حتما حاصل گیاه استویا باشد.

فروش قند شکسته در تهران

بسیاری از مغازه دار ها و فرشنده ها از واسطه ها و یا به اصطلاح دلال ها قند می خرند! بهترین روش  خرید قند به صورت عمده این است که به دنبال مجموعه های بی واسطه پخش عمده قند شکسته باشید که برای یافتن شان می توانید به مجموعه هایی که در تهران وجود دارند مراجعه نمایید. البته این مجموعه ها جدا از قند، شکر و نبات هم برای فروش دارند.

منبع : www.armaghaneparsi.ir

اینستاگرام :@armaghaneparsi.ir

Add a comment