همه چیز درباره سئو و تولید محتوا سایت

همه چیز درباره سئو و تولید محتوا سایت

شاید تا به حال تجربه راه اندازی سایتی را داشته باشید و بدانید که بعد از راه اندازی سایتی، مهم ترین موردی که با آن مواجعه خواهید شد تولید محتوا می باشد. امروزه تولید محتوا مشکل بسیاری از کسب و کار ها یا حالت کلی تر، مشکل تمامی شرکت ها می باشد.

همان طور که همه می دانیم پربازدید شدن سایت مد نظر ما کار آسانی نبوده و هر وب سایتی نمی تواند پربازدید شود. این که انتظار داشته باشیم بعد از آن که سایت خود را راه اندازی کردیم، پربازدید شود انتظار اشتباهی بوده و اصلا برآورده نخواهد شد.

برای افزایش دادن بازدید سایت مد نظر بایستی عواملی را در نظر داشته باشیم که مهم ترین و اساسی ترین آن  عوامل، سئو می باشد و البته لازم به ذکر است که سئو بدون تولید محتوا نبوده و هیچ گاه
نمی توان تولید محتوا را مهم تلقی نکرد چرا که تولید محتوا برای سئو لازم و ضروری است.

ارائه تولید محتوا

برای چگونگی خدمات، تولید محتوا باید بگویم که کاملا شبیه به یونیک است. هر عنوانی را که شما برای تولید محتوا خود بخواهید بعد از مراحل تولید آن، توسط ویراستار بررسی شده و سئو آن چک خواهد شد تا از کیفیت بالای آن اطمینان حاصل شده و شما بتوانید نتیجه دلخواه خواد را کسب کنید.

با وجود این نوع خدمات هر سایتی می تواند همیشه به روز بوده و همچنین طرفداران سایت خود را افزایش دهید. شاید تا به حال چند روش از جاهای مختلف شنیده باشید اما باید بگویم به آن روش های غیر اصولی اعتماد نکنید و به جای آن از گوگل جستجو کرده تا بتوانید روش های اصولی و صحیح را پیدا کنید.

شاید آن روش های غیر اصولی برای مدت کوتاهی جواب گو باشد اما به شما اطمینان می دهم دائم نبوده و بعد از مدت کوتاهی دیگر جواب گو نخواهند بود. اما روش های که گوگل پیشنهاد می کند دائم بوده و در طولانی مدت هم پاسخ گو می باشد. پس از تولید محتوا، بهره گرفته و بتوانید به صورت همیشگی سایتی پر طرفدار و پربازدید داشته باشید.

قیمت تولید محتوا

در حالت کلی سه عامل در هزینه و قیمت تولید محتوا تاثیر گذار است ک در این جا به بررسی این عوامل می پردازیم. مورد اول نوع متن است که به سه دسته تقسیم می شود:

1 تالیفی بودن متن

2 بازنویسی بودن متن

3 ترجمه متن

مورد دوم تعداد کلمات است که هر چند کلمه بیش تر، به طبع هزینه هم بیش تر خواهد شد. در اخر مورد سوم هم تعداد سفارشات تولید محتوا می باشد.

نکته قابل ذکر این است که تغییرات مانند عکس یا تنظیمات سئو و..... دارای قیمت خاص خود بوده و جداگانه محاسبه خواهند شد.

روش های مختلف تولید محتوا

همان طور که در بالا هم به آن اشاره کردیم، تولید محتوا جدا از تعداد کلمات آن متن، دارای سه نوع متفاوت هستند که مورد اول تولید محتوا به صورت تالیفی است و مورد دوم به شکل بازنویسی و همچنین مورد سوم هم تولید محتوا به صورت ترجمه می باشد.

که در این متن به اختصار درباره هر سه حالت تولید محتوا، توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

تولید محتوا به صورت تالیفی

این روش به این شکل است که مشتری فقط عنوان مد نظر خود را برای شرکتی که در کار تولید محتوا است، ارسال می کند و می گوید برای هر یک از آن موضوع ها چند کلمه می خواهد. دیگر تمام موارد با خود شرکت بوده و از مشتری فقط عنوان را خواهد گرفت. پس از آن شرکت محتوای شما را با همان عنوان و با همان تعداد کلمات به شما تحویل داده و شما هم هزینه را پرداخت خواهید کرد.

تولید محتوا به صورت ترجمه

در این روش تولید محتوا به این شکل است که مشتری در ابتدا متنی که به زبان فارسی نیست را برای شرکت های تولید محتوا فرستاده و آن شرکت هم متن را به فارسی ترجمه می کند و همچنین تنطیمات سئو را روی آن انجام خواهد داد.

اما نکته قابل توجه نوع زبان آن متن است، هر شرکتی تولید محتوا  را به روش ترجمه را انجام نمی دهد چون بسیار سخت است، چه بسا زبان های جز زبان انگلیسی مد نظر شما باشد.

تولید محتوا به صورت بازنویسی

ممکن است شما متنی را برای سایت مد نظر خود داشته باشید اما از آن راضی نبوده و بخواهید تغییرش دهید. با فرستادن همان متن برای شرکت های تولید محتوا، متن شما بازنویسی شده و تغییرات خواسته شده شما در آن اجرا خواهد شد. این روش که به بازنویسی مشهور است، می تواند تعداد کلماتی بین 50 تا هزاران کلمه باشد.

تولید محتوا چه مراحلی دارد

در این جا به این موضوع می پردازیم که تولید محتوا چه مراحلی دارد. مرحله اول این است که عنوان های سفارشی بررسی شده و درباره آن جستجو خواهد شد، این جستجو توسط افراد بخش تولید محتوا و مدیر انجام می شود.

در مرحله دوم فرعی و اصلی بودن بخش های مختلف عنوان های تولید محتوا، توسط افراد گروه سئو و مدیر گروه مشخص خواهد شد. مرحله سوم به این صورت است که نوشتن عنوان های خواسته شده شروع خواهد شد و این کار توسط افراد گروه سئو و همچنین نویسندگان انجام می شود.

در مراحل بعدی هم به ترتییب به ویرایش متن پرداخته و بعد آن را برای مشتری ارسال خواهند کرد. کلی ترین حالت تولید محتوا به این منوال بوده و اکثر شرکت هایی که در زمینه تولید محتوا کار می کنند همین مراحل را اجرا خواهند کرد.

نحوه مشاوره در تولید محتوا

در شرکت هایی که در زمینه تولید محتوا فعالیت می کنند، بخشی وجود دارد که به مشتری های خود مشاور می دهند. این مشاوره از زمانی که شما سفارش خود را ثبت کنید قابل انجام خواهد بود. و سبب می شود که شما اثرات مثبت تولید محتوا را بیش تر کرده و بتوانید در رقابت های موجود اینترنتی، موفق شوید. به همین دلیل لازم است با روش های اصولی و درست کار را پیش ببرید.

اطلاعات لازم برای سفارش تولید محتوا

در مراحل اول باید اطلاعاتی مانند عنوان یا همان موضوع تولید محتوا داشته باشید و این اساسی ترین اطلاعاتی است که باید در مرحله اول برای ثبت سفارش خود داشته باشید. یکی دیگر از اطلاعات لازم برای ثبت سفارش تولید محتوا، تعداد کلمات است. اما اطلاعات لازم دیگر این است که مشتری باید نوع متن خود را مشخص کند، همانطور که در سطرهای بالا هم به آن اشاره کردیم انواع تولید محتواها به تالیفی و بازنویسی و ترجمه، تقسیم بندی خواهد شد.

یعنی مشتری در همان ابتدا که می خواهد تولید محتوا خود را سفارش دهد باید بگوید کدام یک از انواع ذکر شده را می خواهد و همچنین اگر مواردی مانند بازنویسی و نیز ترجمه را می خواهید باید متن های لازم برای این روش ها را ارسال کنید.

اما اطلاعات لازم دیگر برای ثبت سفارش تولید محتوا، مشخص کردن کلمات کلیدی آن متن است. کلمات کلیدی کلماتی هستند که باید حتما در متن نوشته شده توسط گروه نویسندگان وجود داشته باشد. در ادامه هم باید چگونگی متون و باید و نباید ها و همچنین آدرس سایت و دیگر اطلاعات لازم را به شرکت های تولید محتوا بدهید تا خدماتی بی نقص را برای شما ارائه بدهند.

زمان تحویل پروژه ها

همان طور که گفته شد تولید محتواها دارای انواع مختلفی از نظر نوع و تعداد کلمات هستند، همین موضوع باعث می شود زمان تحویل هر پروژه متفاوت باشد و بسته به تعداد کلمات آن به طول
می انجامد. برای همین باید در ابتدا مدت مشخصی را به مشتری ها بگویند و دقیقا سر وقت به شما پروژه را تحویل دهند و این مدت نباید از کیفیت آن متن کم کند.

Add a comment