یکی از مهم ‌ترین اجزای صندلی ‌های اداری چرخ‌ های آن‌ها می ‌باشد، چرا که چرخ  نقش اصلی را در صندلی‌ ها ایفا می‌ کند. صندلی که خریداری می‌ شود باید با توجه به مکانی که قرار است در آن قرار گیرد از پایه ‌ها و چرخ‌ های مناسبی برخوردار باشد. گاهی اوقات برای این‌ که از خراب شدن چرخ‌ های صندلی جلوگیری نمایید باید دقت داشته باشید که صندلی را در جای مناسبی از شرکت یا منزل قرار دهید.

از طرفی هم هنگام تعمیر صندلی باید  چرخ مناسبی را خریداری کنید تا دارای طول عمر بیشتری باشد. به این معنی که باید چرخ ‌های با کیفیتی را خریداری کنید. از طرفی هم برای قرار دادن صندلی ‌ها بر روی فرش نباید از چرخ‌ هایی استفاده کنید که دارای روکش ژله‌ای هستند، چرا که به ‌راحتی پرز و مو بین آن‌ ها قرار خواهد گرفت.

 اگر قصد دارید از چرخ‌هایی با روکش ژله‌ای استفاده کنید باید چرخ‌هایی را انتخاب کنید که از یک لایه‌ی پلاستیکی برخوردار باشند در غیر این صورت به ‌مرور زمان چرخ‌ های صندلی شما از بین می ‌رود.

گاهی اوقات ممکن است هنگام خرید صندلی برای منزل یا محل کار خود با توجه به کاری که دارید به صندلی‌ های نیاز داشت باشید که در صورت فشار آوردن بر روی صندلی رو به عقب کشیده نشوند، چرا که در غیر این صورت تمرکز شما را به ‌هم خواهند زد.

 برای این ‌که این مشکل حل شود چرخ ‌هایی را تولید کرده ‌اند که دارای ترمز هستند یعنی به این صورت که اهرمی را بر روی چرخ قرار می‌ دهند که باعث توقف حرکت و چرخ خوردن صندلی می‌شود، بنابراین اگر قصد دارید صندلی ‌هایی را انتخاب کنید که حرکت نداشته باشند می ‌توانید از چرخ‌ های ترمز دار بهره ببرید. قیمت چرخ صندلی اداری با توجه به کاربردی که دارد دارای نوسانات بسیار زیادی است و از قیمت‌های مختلفی برخوردار هستند، بنابراین هنگامی ‌که نیاز به تعویض یا تعمیر چرخ‌ های صندلی خود دارید باید به نوع چرخی که انتخاب می‌ کنید نهایت دقت را داشته باشید.

نحوه‌ی تعمیر چرخ صندلی

یکی از بهترین راهکارهایی که می ‌توانید با استفاده از آن از هزینه ‌های پیش‌ آمده جلوگیری به عمل آورید، تعمیر صندلی ‌های اداری می‌ باشد. به‌ عنوان مثال اگر چرخ‌ های صندلی شما خراب شده ‌است به راحتی می ‌توانید این چرخ ‌ها را تعویض کنید یا این‌ که اگر خرابی آن‌ ها به ‌صورت سطحی هست آن ‌ها را تعمیر نمایید. برای این ‌که بتوانید به تعمیر صندلی در منزل بپردازید باید مراحلی را پشت سر بگذارید که در ادامه برای شما آن‌ها را شرح خواهیم داد.

 اولین کاری که باید انجام دهید این است که صندلی خود را برگردانید و آن را بر روی زمین قرار دهید تا چرخ‌ های صندلی رو به سمت هوا قرار بگیرد و بتوانید به‌ راحتی به چرخ ‌ها دسترسی داشته باشید. بعد از این‌ که این کار را انجام داده‌اید باید چرخ ‌های صندلی را باز نمایید گاهی اوقات ممکن است پیچ ‌ها بسیار سفت باشند، بنابراین برای این‌ که بتوانید آن‌ها را باز کنید باید مقداری روغن را بر روی پیچ قرار دهید.

این کار را به ‌راحتی می ‌توانید درون منزل انجام دهید. بعد از این‌که عمل روغن‌ کاری را انجام دادید باید چرخه صندلی را به سمت بیرون بکشید، اگر روغن به ‌خوبی به درون چرخ نفوذ کرده باشد شما می‌ توانید چرخش صندلی ‌ها را بیرون آورید.

در این ‌جا ممکن است شما نتوانید چرخ صندلی‌ ها را با استفاده از این روش بیرون بیاورید و آن ‌ها را تعمیر کنید درنتیجه پیچ ‌گوشتی نیاز دارید، برای انجام دادن این کار باید سر پیچ‌ گوشتی را تا جایی ‌که امکان دارد بین پایه صندلی و چرخ قرار دهید و آن‌ ها را فشار دهید و بچرخانید تا چرخ به‌ طرف بالا شروع به حرکت نماید و کم‌ کم از صندلی خارج شود.

 بعد از این ‌که چرخ صندلی ‌ها را جدا کردید باید آن‌ ها را اندازه‌ گیری نمایید و با توجه به اندازه‌ای که دارند به خرید چرخ‌های جدید بپردازید. اندازه پای چرخ‌ ها را می ‌توانید با استفاده از یک خط‌کش مشخص نمایید. برای مطلع شدن از قیمت چرخ صندلی اداری می ‌توانید به فروشگاه‌ های مختلفی مراجعه کنید و قیمت‌ های آن‌ ها را با هم بسنجید و با توجه به جنسی که دارند یکی از بهترین چرخ‌ ها را برای صندلی خود انتخاب نمایید.

در این مرحله باید تصمیم بگیرید که قصد دارید از چه نوع چرخی برای صندلی خود استفاده کنید لازم به ذکر است که بگوییم چرخ‌ هایی که به‌ صورت دوقلو تولید شده ‌اند ثبات بیشتری دارند، چرا که وزن را به‌ صورت مساوی بین پایه ‌ها تقسیم می ‌کنند، اما صندلی ‌هایی که از چرخ ‌های تکی برخوردار هستند قطعات کمتری برای تولید آن‌ ها به ‌کار رفته، بنابراین امکان خراب شدن کمتری هم دارند. یعنی صدمه کمتری خواهند دید. کسانی که قصد دارند از صندلی ‌ها برای دفاتر یا اداره استفاده نمایند باید بیشتر از چرخ‌ های دوقلو بهره می ‌برند.

بعد از این‌ که چرخ مورد نظر خود را خریداری کردید باید آن‌ ها را به منزل بیاورید و سر جای خود قرار دهید. چرخ‌ هایی که پایه‌ های رزوه دار دارند به ‌راحتی مورد تعمیر قرار می‌ گیرند و خیلی سریع می ‌توانید با دست ‌های خود چرخ را در جای مورد نظر خود قرار دهید. چرخ هایی  به ‌صورت فشاری و یا خاری وجود دارند که باید پایه چرخ را به پایه صندلی فشار بدهند تا بتوانند به ‌راحتی چرخ را سر جای خود قرار دهد.

نکاتی در مورد صندلی‌ های اداری

 حال که شما با نحوه تعمیر صندلی و عوض کردن چرخ‌ ها آشنایی پیدا کرده‌ اید، می‌ توانید مواردی را مورد نظر خود قرار دهید که از خراب شدن سریع صندلی‌ ها جلوگیری به عمل آورید. کسانی که در طول روز بیش‌از 8 بر روی صندلی قرار دارند باید از صندلی‌ هایی استفاده کنند که راحتی را برای آن‌ها فراهم آورد.ید تصور کنید که صندلی‌ها از استانداردهای لازم برخوردار نیستند، اما لازم به ذکر است که بگوییم صندلی‌هایی که برای کارمندان و شرکت‌ها تولید می‌ شوند از تمامی استاندارد های روز برخوردار می‌ باشند و امنیت کامل را برای شما به ‌همراه خواهند آورد

Add a comment